Help    |    Kërko    |    Oferta

Zgjidh gjuhën:          

 
 - Informacion pėr Hotelin
 - Fotot
 - Ēmimet
 - Distanca
 - Konferencė
 - Ekstra
 - Si tė vihet
 - Wellness
 - Rekomando
 - Kėrkese pėr rezervim
 - Asistencė udhėtimi
 - Pamje satelitore
 
 
 
Moti ne Shqiperi
Moti ne Shqiperi
 
 
HOTEL XHEKO IMPERIAL TIRANE HOTEL XHEKO IMPERIAL TIRANE

Rruga 4 Shkurti Tirane
Tirane Tirana - AL
contact@xheko-imperial.com
Kategoria: Hotel Biznesi, Hotel, Vend pushimi, Shtėpi pėr seminar, Hotel pėr konference, Hotel pėr fundjave, Hotel pėr ekskursionistė,
Homepage
E-mail

Tel. + 355 42 259 574
Mob. + 355 6 820 29 777
Fax. + 355 42 246 852

Albanian English French German Italian 

Back to search results
Restaurant Vegetarian food Children welcome Playground Reception open 24 h Conference rooms Very quiet location Beautiful location Parking Non-smoking rooms TV in room Modem in room Wireless LAN Air condition in room Grander-technology 
 
Cart Kreditit.
  

Kėrkese pėr rezervim
Versioni nė tekst

 

http://www.youtube-nocookie.com/v/mSE25NFlhCk&hl=en&fs=1&border=1"> name="allowFullScreen" value="true">http://www.youtube-nocookie.com/v/mSE25NFlhCk&hl=en&fs=1&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="345" height="264">

 

 

 

 

Xheko Imperial ndėrtuar ne 2008 ne zemėr te Tiranės, i vendosur ne mėnyre ideale ndėrmjet Presidencės shqiptare dhe Parkut Natyror te kryeqytetit, hoteli Xheko Imperial ėshtė njė Butik Hotel.

 

Historia e Xheko Imperial ėshtė fryti i punės shumėvjeēare te dy vėllezėrve Agron e Albėrt XHEKO dhe kjo nuk ėshtė njė rastėsi...

 

Secili prej tyre ka me shume se 25 dhe 30 vjet eksperience ne kuzhine, dhe hoteleri. Ne 1977 Agroni emėrohet si kuzhinier ne Hotelin Dajti, dhe me 1983 ai behet Shef Kuzhine. Ai Krijon pjata dhe menu pėr Ambasadoret, Kryetaret Drejtues shtetesh, Trupa Diplomatike, Artiste,biznesmen etj. Ne 1989 ai dėrgohet ne specializim ne Gjermani, ku mori disa tituj e medalje si kuzhinier internacional.

 

Ne 1993, hapet Restorant dhe Piceri CALRSBERG por ėndrrat dhe dėshirat e tyre shkojnė me larg...

 

Ne 1999 ne vend te Restorant CALRSBERG ndėrtohet Hoteli President me 4 Yje, i standardeve Evropiane.

 

Ne 2004 Agroni vendos qe te rrisė kualitetin dhe gamen e hotelit dhe te vendoset ne te njėjtin nivel, me hotelet me te mėdha e luksoze te botes, Ritz, George V,Crillon etj.

 

Ai viziton njė serie hotelesh luksoze, ne Itali, France,Gjermani, Danimarkė, Angli  dhe Amerike. Ai Studion kuzhinėn e tyre, shėrbimin, mobilimin e dhomave, artin dhe kulturėn qe  transmetojnė ato.

 

2008 njė hotel i ri ngrihet me sipėrfaqe 10 here me te madhe. Hoteli President behet Xheko Imperial. Njė hotel luksoz prej 48 dhomave, 2 restorante verore dhe dimėrore, nje salle konferencash me pamje panoramike mbi Tiranėn. Bar e muzike hall, vende parkimi.

Jane parashikuar te hapen se shpejti, salla gjimnastike, pishina, salla pritje etj.

 

Kur Agronin e pyesin ku qėndron suksesi juaj ai thotė me thjeshtėsi: “Ul kokėn e shkoj ne pune...”

 

Duke ju mirėpritur ne ambientet tona, ju falėnderojmė pėr vesiten ne faqen tone te internetit

 

XHEKO IMPERIAL ofron njė gastronomi te shkėlqyer ne 2 restorantet dhe baret e tij , dimėror e veror.

 

BARET

Bari dimėror Black Eagle ėshtė njė bar i kėndshėm. Shpeshherė pianiste shqiptare vijnė e luajnė ne mbrėmje duke krijuar nje atmosfere te ngrohte.

Bari veror se bashku me restorantin veror ju ofron freskinė e njė nate te bukur vere, mbi Tirane, dekor elegant dhe transparent. Gurgullima e lehte e njė pėrroi ne kėmbėt e tavolinave, nen njė qiell te qėndisur me yje, ju jep ndjesinė e te qenit vėrtete ne natyre. Njė shumėllojshmėri koktejesh e pijesh pėr te kėnaqur dėshirat me kapricioze ...

 

Restorantet

 

Shijet, aromat e kuzhinės dhe nuancat e saj Agroni dhe Alberti i njohin mire...

 

Agroni thotė pėr kuzhinėn : Duhet ruajtur shija e produktit. Produkti duhet punuar me kujdes ne mėnyrė qe te mos humbasė shijen dhe aromėn e origjinės. Dhe ne te njėjtėn kohe te ketė njė shije te re dhe te paharrueshme.

Qėllimi im ėshtė qe kur te klienti ta riprovoje ketė shije ai thotė: Me kujton restorantin e Xheko Imperiali. Kjo quhet Shija e Kujtimit, shija e njė vendi, e njė momenti.

 

Alberti nga ana e tij i kushton njė rendėsi te madhe zgjedhjes se produkteve. Ai vete zgjedh produktet me te freskėta e me te mira. Frutat, perimet, mishrat dhe pijet qe vijnė drejtpėrsėdrejti nga prodhuesit e fshatit.

Alberti thotė : “Duke zgjedhur prodhimet e fshatit, ne jemi te sigurte pėr kualitetin e tyre, dhe ne te njėjtėn mėnyre ne e pėrkrahim fshatarin qe te prodhoje ai vete dhe te mos importoje”.

 

Me tej ai shton: Ēdo kokėrr molle, ēdo domate, ēdo frutė ėshtė e pėrzgjedhur, si pėr ne ekspozite.

 Kuzhina e shkėlqyer fillon nga zgjedhja e produktit. Ajo ėshtė njė kombinim i njė niveli te larte te 3 seanseve, te Parit, te Nuhaturit dhe te Shijuarit. Ne qofte se njė nga kėto te tirja nuk funksionon ose nuk ėshtė  ne cilėsinė e duhur atėherė nuk mund te premtojmė qe te bėjmė njė gastronomi te larte. Njė pjate nuk mjafton te jete e dekoruar bukur , ajo duhet te ketė edhe shijen edhe aromėn.

 

Klientela e sotme-thotė Agroni – kėrkon njė gastronomi me cilėsi me te larte dhe me pak sasiore. Klientela dėshiron te shijoje njė gastronomi moderne te ndėrthurur me kuzhinėn tradicionale. Ne profesionin tone njė rendėsi te madhe ka edhe njohja e kuzhinave me te mira klasike, moderne dhe ekzotike, duke filluar nga ajo shqiptare, franceze, italiane etj...

 

Njė vend te rendesishem zė dhe shėrbimi i personelit, i cili ėshtė i njė kualiteti te veēante.

Menyja e Xheko Imperial ėshtė sot nder me modernet ne Shqipėri. Ajo ėshtė ndėrtuar mbi bazat e ngrohta te kuzhinės tradicionale shqiptare.

 

Xheko Imperial vendos ne dispozicionin tuaj Sallėn Panoramike WHITE CAMELLIA...

White Camellia ėshtė e vendosur ne katin e 6 me njė pamje panoramike mbi Tiranėn.

Rezervimi ėshtė i mundshėm gjate gjithė vitit, dimėr dhe vere.  White Camellia mund te rezervohet pėr konferenca, seminare, kokteje ,si dhe pėr bankete.

Pėr pauzat e vogla gjate zhvillimit te konferencave, ngjitur me White Camellia ndodhet bari dhe restoranti veror.


   
 
 
 
 
Harta e botės
 
  Qyteti
 
    
 
 
 
 
© 2019 Hotel.al   All rights reserved. developed by ardhmerianet.com