Help    |    Kërko    |    Oferta

Zgjidh gjuhën:          

 
 - Informacion pėr Hotelin
 - Fotot
 - Ēmimet
 - Distanca
 - Konferencė
 - Ekstra
 - Si tė vihet
 - Wellness
 - Rekomando
 - Kėrkese pėr rezervim
 - Asistencė udhėtimi
 - Pamje satelitore
 
 
 
Moti ne Shqiperi
Moti ne Shqiperi
 
 
ROGNER HOTEL EUROPAPARK TIRANE ROGNER HOTEL EUROPAPARK TIRANE

Bulevardi Deshmoret e Kombi
 Tirana - AL
info@tirana.rogner.com
Kategoria: Hotel Biznesi, Konference hotel, Hotel familjar, Akomodim nė grup, Apartamente, Grupe, Shtėpi pėr seminar, Hotel pėr ekskursionistė,
Ēmimi prej: 152 .20€ € SR
176.20€ € DR
Numri i dhomave: 137
Homepage
E-mail

Tel. +355 4 2235035
Mob.
Fax. +355 4 2235050

Albanian English French German Greek Italian   

Back to search results
Restaurant Reception open 24 h Terrace Parking Busses welcome Non-smoking rooms TV in room Modem in room Sauna Air condition in room 
 
Cart Kreditit.
  

Kėrkese pėr rezervim
Versioni nė tekst

 Video Prezentim

 

   Komforti ndodhet nė qendėr:

Mirėsevini nė Rogner Hotel Europapark nė Tiranė, kryeqytetin e Shqipėrisė
Hotel Europapark ndodhet nė qendėr tė mikpritjes tiranase. Hoteli komfort ka pesė yje. Siguria nė tė ėshtė e garantuar. Vendndodhja e tij e shndėrron atė nė qendėr tė ekonomisė internacionale: Ministria e Financės, Presidenca, dhe disa Ambasada tė rėndėsishme nė vend janė vetėm disa hapa larg.

 

Hoteli si qendėr biznesi

137 dhomat (118 dhoma dopjo, 9 junior suita, 6 suita me kuzhinė dhe 4 apartamente) me pamje tė mrekulleshme nga kopshti botanik, sė bashku me pishinėn dhe fushėn e tenisit ofrojnė njė komfort internacional. Restoranti i shijes sė hollė "Apollonia", ku klientet mund tė zgjedhin nga njė sėrė gatimesh sublime peshku, tė befasohen nga kuzhina vendase, si dhe tė joshen nga menuja e zgjedhur austriake. Kafe-Bar Pirro ėshtė shndėrruar nė vendtakimin e personaliteteve shqiptare dhe tė huaja.

Shėrbime tė hotelit

 • Qėnder biznesi me lidhje interneti
 • Shėrbim sekretarial dhe pėrkthimi
 • Kėmbim parash
 • Shtyp internacional
 • Zyra me qera mbi 20m2
 • Zyrat e Austrian Airlines
 • Alitalia - www.alitalia.com 
 • Agjensi udhėtimi
 • AVIS- rent a car (makina me qera) - www.avisalbania.com
 • Bankė
 • Shėrbim taksi
 • Shėrbim shuttle nga dhe pėr nė aeroportin e Rinasit
 • Dyqan suveniresh
 • Garazh, Parking
 • Lavanteri dhe pastrim kimik
 • Shėrbim nė dhomė

Dhoma ku nuk pihet duhan

 

Aty ku dhomat takohen me kopshtin

Hotelet e biznesit gjithnjė janė tė njėjtė. Me pėrjashtim tė njėrit - Hotel Europapark nė Tiranė ka marrė emrin "The Garden Hotel" jo pa arsye. Secila nga 137 dhomat e mobiluara me stil dhe komfort tė njė niveli shumė tė lartė ėshtė e kombinuar me njė sharm lokal. Dhe nuk duhet harruar pamja nga kopshti i mrekullueshėm mediteran me pishinė.

Aty ku "Tafelspitz" (specialitet austriak) takohet me "Fėrgesėn"

Nė restorantin e shijes sė hollė "Apollonia" klientėt mund tė zgjedhin nga njė sėrė gatimesh sublime peshku, tė befasohen nga kuzhina vendase, tė joshen nga menuja e zgjedhur austriake, si dhe nga njė listė e pasur verėrash. Stili i veēantė arkitekturor e shndėrron hotelin nė njė ambjent tė pėrshtatshėm pėr pritje, bankete, dhe aktivitete tė ndryshme. Taraca e restorantit me sipėrfaqe tė bollshme lėshon njė fllad mediteran tė mrekullueshėm.

Aty ku Austria takohet me Shqipėrinė

Dėshironi tė shijoni njė pije nė njė atmosferė elegante; tė festoni mbylljen e suksesshme tė njė marrėveshje biznesi? Keni mall pėr njė gatim tė vendit tuaj apo pėr njė ėmbėlsirė speciale austriake?
Atėherė, vėndi ku mund t'i gjeni tė gjitha kėto ėshtė Kafe-Bar "Pirro". Njė vend takimi si pėr vendasit ashtu edhe pėr tė huajt, pėr tė lexuar njė gazetė, pėr tė shijuar njė kafe ekspres, apo thjesht pėr tė pirė njė pije ose shijuar njė snack nėn tingujt e pianos nė kopshtin mediteran.

 Salla aktivitetesh / Permasat e salles

 Emėrtimi

Sipėrfaqja ne m2

gjatėsia

gjerėsia

lartėsia

 Vienna

 

 7.1

6.0

3.2

 Prague

 

 7.1

6.0

3.2 

 Stockholm

 

 5.6

3.8

3.2 

 Rome

 

 5.6

3.7 

3.2 

 Paris

 

 5.6

3.6 

3.2 

 London

 

 5.6

3.6

3.2

 Vienna + Prague

 

 14.7

 6.0

3.2 

 Stockholm + Rome

 

 5.6 

7.5 

3.2 

 Paris + London

 

 5.6

7.2 

3.2 

 Stockholm + Rome + Paris + London

 

 5.6

14.7 

3.2 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Salla aktivitetesh / Vendosja e karrigeve

Emėrtimi

Sipėrfaqja ne m2

Kinema

Parlament

Ne forme U-je

Banket 

Cocktail 

Vienna

42.6 

45 

19 

20 

24 

40 

Prague

45.6

45 

19

20 

24 

40

Stockholm

21.3 

21 

10 

10 

12 

20 

Rome

20.7 

21 

10 

10 

12 

20 

Paris

20.2 

21 

10 

10 

12 

20 

London

20.0 

21 

10 

10 

12 

20 

Vienna + Prague

88.2 

90 

43 

40 

45 

90 

Stockholm + Rome

42.0 

42 

20 

18 

20 

45 

Paris + London 

40.2 

42 

20 

18 

20 

45 

Stockholm + Rome + Paris + London 

82.2 

90 

43 

40 

45 

90 

Pajisjet bazė

1 projektor, 1ekran, 1 tabelė shkrimi, blloqe shėnimi, kancelarira, si dhe lidhje interneti e shpejtė gratis.

Informacione info@tirana.rogner.com

Teknologjia pėr konferenca

 • Projektor
 • Tabelė shkrimi
 • TV me ngjyra
 • Aparat video
 • Ekran i madh
 • Podium me mikrofon
 • Mikrofona tavoline
 • Radio mikrofon
 • Impiant
 • Laserpointer
 • CD-Player
 • Videobeamer

Shėrbime

Pėrshkrimi

Ēmime nė Euro

Fotokopje

€ 0,40 pėr copė

Shėrbim faksi

Pėrllogaritja sipas pėrdorimit 

Shėrbim sekretarial/Teknik

€ 25,00 nė orė

 

Shėrbime tė tjera nė dhomė

 • Dush/tualet
 • Tharėse flokėsh
 • Ajėr i kondicionuar
 • Tv-satelit
 • Tavolinė pune
 • Internet
 • Kasafortė
 • Sistem elektronik ēelės-kartė
 • 24 orė shėrbim sigurimi

Aty ku gastronomia takohet me natyrėn

Merr plot mikpritje shqiptare, shtoi njė arkitekturė shumė atraktive dhe zbukuroje atė me njė shėrbim tė klasit tė parė.
Kuzhina dhe kantina e restorantit "Apollonia" do t'u shėrbejnė me specialitete lokale, internacionale dhe tė vjetra austriake. Bisedoni qetėsisht duke shijuar njė pije dhe njė snack nė tarracėn e pishinės ose nė Kafe-Bar Pirro.

 

Seminare & Konferenca

Vendime internacionale tė rėndėsishme kėrkojnė njė atmosferė relaksuese si ajo e ofruar nga Rogner Hotel Europapark.
7 salla konferencash dhe banketesh me paisje moderne sigurojnė kushte ideale pėr konferenca, seminare si dhe aktivitete tė ndryshme.

 

 

 

 

Rogner Hotel Europapark - Tarifat e hotelit & Informacione 2008

Lloji i dhomes

Park avenue

Pamje nga pishina

 

 

Pamje nga pishina 

€ 152,20

€ 176,20

Dhome dopjo

€ 170,00

€ 201,80

Junior Suite 

€ 279,50

 

Apartament

€ 327,00

€ 327,00


Ēmimet e sipėrpėrmendura janė pėr dhomė dhe natė, pa pėrfshirė TVSH-nė, taksėn e akomodimit si dhe mėngjesin nga bufeja e pasur. Ēmimet janė nė EURO dhe do tė konvertohen me kursin ditor tė valutės nė hotel.

Dhomė ku nuk pihet duhan, sipas dėshirės

 • Check-in: 14:00
 • Check-out: 12:00

Kartat e mėposhtme tė kreditit pranohen:
VISA, American Express, Euro Master Card

Sistemi i rezervimit: UTELL

Rezervohen tė drejtat e ndryshimit tė ēmimeve dhe ofertave.

Shėrbim

Me qėllim qė kėrkesen tuaj t'a pėrpunojmė sa mė shpejt, ju lutemi tė pėrdorni formularin tonė tė kėrkesės pėr rezervim. Nė rast se keni pyetje, ju lutemi na dėrgoni formularin e kthimit tė thirrjes dhe ne do t'ju telefonojmė nė kohėn e dėshiruar prej jush, ēdo ditė ndėrmjet ores 08.00 dhe 18.00!

Udhėzime

Nga Evropa pėr nė Tiranė ka fluturime ēdo ditė me Alitalia, Adria Airways, Lufthansa, Malev, British Airways dhe Austrian Airlines.

Zyra e shitjeve tė biletave e Alitalia-s:

Rogner Hotel Europapark
Tel: +355 (0) 4 230023
Fax: +355 (0) 4 257061

Nga e hėna nė tė premte 08:30 - 17:00
Tė shtunė 08:30 - 13:30
Tė dielėn mbyllur

Mė shumė informacion pėr fluturimet mund tė gjeni tek www.alitalia.com!

 

Shėrbim taksi

Nga aeroprti i Tiranės ju ofrojmė shėrbim taksi: Ofrojmė gjithashtu shėrbime taksi pėr grupe nė bazė kėrkesash.
Kohėzgjatja e itinerarit nga aeroporti pėr ne hotel zgjat afėrsisht 45 minuta.

Persona

Orari

Ēmimi

 

Nė orėn 07.00 - 21.00

€ 25,00 

 

Nė orėn 21.00 - 07.00

€ 30,00 

 

Nė orėn 07.00 - 21.00  

€ 35,00 

 

Nė orėn 21.00 - 07.00

€ 42,00 

 


Ēmimet janė nė EURO dhe do tė konvertohen me kursin ditor tė valutės nė hotel.


   
 
 
 
 
Harta e botės
 
  Qyteti
 
    
 
 
 
 
© 2019 Hotel.al   All rights reserved. developed by ardhmerianet.com