Hotel Adriatik Durres

Lagjja 13, Plazh, Durrės
 Durres - AL
reservation@hotel.al
Kategoria: Business hotel,
   
Ēmimet: 55€
Krevatet: --  
Dhomat: 70
Tel.
Mob. +37744183084
Fax.

Albanian English German 
Restaurant Children welcome 
 
Cart Kreditit.
    

Hoteli ka 70 dhoma me pamje nga deti apo kopshti i palmave, disa prej tyre edhe me ballkon apo dalje nė tarracė (25 dhoma standarde, 13 dhoma ekzekutive, 6 apartamente biznesi apo martesore).

 

Restorantet dhe baret:

 Gatime tė shijshme tė ofruara nga restoranti elegant me menu "Bukuroshja e Durrėsit".

 

 Restoranti "Tre brezat" ėshtė nė dispozicionin tuaj gjithė ditėn me gatime italiane dhe ndėrkombėtare.

 

 Mund tė provoni mbi 200 lloje verėrash dhe lloje tė ndryshme djathėrash nė mjedisin e paqtė tė Wine bar-it.

 

 Nė mbrėmje mund tė shijoni tingujt e muzikės live dhe pianos e tė zhyteni nė kėnaqėsinė e tė fituarit nė sallėn e lojravė "Imperial games".

 

 Pozicionuar nė afėrsi tė hollit tė hyrjes sė hotelit, kafeneja e stilit italian dhe kėndi i ēajit janė vėndet perfekte pėr tė ndėnjur me miqtė.

 

 Baret e plazhit, tė hapur nga maji nė tetor, janė kėndet e mrekullueshme pėr tė shijuar koktejet, snack-ėt dhe pėrėndimin e magjishėm tė diellit.

 

 Bari buzė pishinės ofron snack-ė dhe pije pėr pushuesit qė parapėlqejnė tė marrin rreze buzė pishinės.

 

 

Takime biznesi dhe konferenca:

 5 salla konferencash me kapacitet deri nė 400 persona, bare biznesi pėr pauza ndėrmjet takimeve dhe konferencave, dhomė ekzekutive pėr takime bordesh, hyrje tė shpejtė nė internet dhe komoditete tė tjera pėr organizim takimesh apo konferencash.

 

Dasma dhe ceremoni te tjera:

 Pėr njė dasėm tė paharrueshme ky ėshtė vendi ideal! Kopsht fantastik palmash dhe pishinė e ndriēuar pėr t'u ofruar miqve pijen e mirėseardhjes, salla madhėshtore pėr organizimin e darkės sė dasmės suaj. Ekspertėt tanė tė dasmave do t'ju ndihmojnė tė organizoni njė festė magjepsėse.

 

Aktivitete nė kohėn e lirė:

 Pishinė e hapur, sauna, fitnes, xhiro me biēiklete, volejboll nė plazh, tenis, plazh privat.

 

Shėrbime tė tjera:

 Mbrėmje tė veēanta pėr shijimin e verėrave tė organizuara nga hoteli nė pėriudha tė caktuara tė vitit, shėrbim taxi me kėrkesėn tuaj nga dhe pėr nė aeroportin e Rinasit, staf qė zotėron disa gjuhė tė huaja, zyrė kėmbimi valutor, shėrbim tė shpejtė lavanderie etj.

 

Vendndodhja:

 Merrni autostradėn nė drejtim tė Durrėsit, 1 km nga mbikalimi (nyja Durrės-Port-Plazh), pėrgjatė rrugės sė plazhit nė drejtim tė Kavajės.


Ēmimet:

Ēmimet

Sezoni i ulėt  Sezoni i lartė

  2 janar - 31 maj

11 shtator - 28 dhjetor 1 qershor - 10 shtator

29 dhjetor - 1 janar

   

Tipi i dhomės  Ēmimi pėr person (nė Euro)

Standarde dt 55 €

dp 80 € dt 70 €

dp 95 € 

Superiore dt 80 €

dp 110 € dt 95 €

dp 125 €

Ekzekutive dt 105 €

dp 150 € dt 120 €

dp 165 €

Suita sipas kėrkesės  sipas kėrkesės

     

Lloji i akomodimit     

Gjysėm pension  + 15 € + 15 €

Pension i plotė  + 28 € + 28 €

Gjysėm pension fėmijėt mbi 6 vjeē + 10 € + 10 €

Pension i plotė

fėmijėt mbi 6 vjeē + 16 € + 16 €

Krevat shtesė  + 20 € + 20 € 

Fėmijėt 0-6 vjeē  Falas Falas

 

* dt = dhomė dopjo pėr pėrdorim “tek”

* dp = dhomė dopjo pėr pėrdorim “dopjo”

 

Regjistrimi 14:00

C'regjistrimi 12:00

 

* Rezervimet mund tė mbahen deri nė orėn 18:00

* Ēmimet e dhomave pėrfshijnė mėngjesin, taksat dhe TVSH-nė

* Minimumi i moshės sė regjistrimit individual nė hotel ėshtė 18 vjeē

* Krevati Shtesė ėshtė i disponueshėm vetėm nė dhomat Superiore dhe Ekzekutive

 

*Kursi i kėmbimit afėrsisht 1 Euro ˜ 125 Lekė

 Shėrbimet:

Restaurant
Children welcome

Distanca:

Konferencė:
Conference capasity

Conference equipment

Salloni Albania, ndodhet nė katin e sipėrm tė hotelit. Ėshtė i pėrshtatshėm pėr takime tė ndryshme, konferenca e kongrese dhe ka njė kapacitet deri nė: 400 persona (vendosja teatėr) dhe 70 persona (vendosja round table).

Me pamje tė mrekullueshme nga deti, taraca e katit tė sipėrm tė hotelit, pėrpara sallonit Albania, ėshtė vendi ideal pėr tė konsumuar
pushimet e kafesė apo dhe sneke te ndryshėm.


Conference capasity

Conference equipment
I ndodhur nė hollin e biznesit, salloni Marubi vihet nė dispozicion
tė organizatave, institucioneve dhe biznesve tė ndryshme
me njė kapacitet deri nė:
70 persona (vendosja teatėr) dhe 30 persona (vendosja round table)

Ekstra:

Wellness:

Asistencė udhėtimi:
HOTEL AL
HOTEL sh.p.k. eshte nje agjensi e specializuar per akomodim dhe ka portalin me te madhe ne shqiperi www.hotel.al  [ www.hotel.al ]

 
 « back to web